Her Kademeye Bilişim Her Okula BT Öğretmeni imza kampanyası

500

hedeflenen

8

imzalayan

68

görüntülenme
Kampanyayı başlatan yuzseksenuc
27.11.2020 Ankara , Türkiye

Hemen Paylaş

Her Kademeye Bilişim Her Okula BT Öğretmeni

Bilişim Teknolojileri kodlama, yazılım, uzaktan eğitim ve dijital dönüşüm ile günlük hayatımızın olmazsa olmazları haline geldi. Bu teknolojilerin erken yaşlardan itibaren nasıl kullanıldığı büyük önem arz etmekte. Bilişim teknolojileri eğitimi okullarda Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri tarafından her kademede verilmeye başlanmalıdır.


Özel okullarda Bilişim Teknolojileri dersi anaokulu seviyesinde başlamaktayken devlet okullarında 5.sınıfta başlaması eğitimde fırsat eşitliği açısından büyük bir engeldir. Bilişimle Üretim Projesi’nin birçok ilimizde pilot okullarda uygulandığını görmek hepimiz için bir mutluluk sebebidir. Proje ülke genelinde yaygınlaşmalıdır.

Robotik kodlama dünyada önem verilen bir alan haline geldi. Erken yaşta çocukların yaratıcı düşünmelerini sağlayan, kodlamanın temelini görsel ve dikkat çekici bir şekilde atan bu alanda ülkemizde de çeşitli turnuvalar düzenlenmekte. Devlet okulları da bu yarışmalara katılıp projeler üreterek başarılar elde edebilir. Üretilen projeler ülke geleceği için önem taşımaktadır. Bu projelerin üretiminde rehber konumda olan Bilişim Teknolojileri öğretmenleri her okulda görev almalı, ders saatleri arttırılarak öğrencilere kazanımlar aktarılmalıdır.

Her okula tam donanımlı bir bilişim atölyesi, her kademeye zorunlu bilişim derslerinin getirilmesi ve bu derslere sadece Bilişim Teknolojileri öğretmenlerinin atanması, müfredatın güncellenmesi ve bunların koordinasyonunu sağlayacak yeteri kadar bilişim öğretmeninin atanması zorunlu bir ihtiyaçtır.

Ülkenin gelişimi eğitime, eğitimin gelişimi ise bilişime bağlıdır. 

Öğrenci, veli, öğretmen veya sıradan bir vatandaş olarak isteğimiz aynı:

Her Kademeye Bilişim Dersi Her Okula Bilişim Teknolojileri Öğretmeni.

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.

Yorumlar 5

 1. sercan yıldırım 22.11.2020 20:59
  22.11.2020 20:59
  gelecegin meslegi oldugu icin hazirlikli bir ulke ve gelismis bir ulke olmamiz icin bu sarttir
 2. Emre Gürman 20.11.2020 22:25
  20.11.2020 22:25
  Özel okulda okuyan öğrenciler robotik ile uğraşıp çeşitli yarışmalara katılırken bizim öğrencilerimiz bilişim dersi dahi almıyor. Fırsat eşitliği istiyoruz.
 3. Sena Irmak 20.11.2020 22:24
  20.11.2020 22:24
  Bilişim Teknolojileri dersi her kademede zorunlu olmalıdır. İçerisinde bulunduğumuz çağda bu bir gerekliliktir.
 4. ${item.displayName} ${item.date}
  ${item.comment}

500

hedeflenen

8

imzalayan

68

görüntülenme
Ankara, Türkiye

Hemen imzala

${error.firstName}
${error.lastName}
${error.email}

Hemen Paylaş!

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.