İmzala

KARABÜK 'E DEVLET HASTANESİ İSTİYORUZ

Artan nüfus ile birlikte, Kastamonu ve Bartın gibi civar illerden de Karabük'e hasta gelmesi sebebiyle Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi artık yetersiz kalmıştır. Yaşanan yoğunluk sebebiyle MHRS randevusu bulmakta zorlanma, MR, Ultrason gibi tetkiklerde çok ileri tarihlere randevu alınabilme gibi sorunlar yaşanmaktadır. Ayrıca artan iş yükü Doktorlarımız ve Sağlık Çalışanlarımızı yıpratmakta ve hasta ile gergin anlar yaşamasına sebep olmaktadır. Bu durum hem sağlık çalışanlarımızı hem de vatandaşlarımızı olumsuz etkilemekte ve yararlı bir tedavi alma sürecini engellemektedir. Hastalarımızın sağlık hizmetinden etkin, verimli ve hızlı faydalanabilmesi ve sağlık hizmetini alırken sorun yaşamaması için Karabük'e devlet hastanesi istiyoruz.

1,000

hedef

7

imza

264

görüntülenme
İmzala

Kemal Kılıçtaroğlu istifa etmeli.

Kemal Kılıçtaroğlu kendi isteğiyle iftifa etmeyeceği için, imza kampanyası başlatma kararı aldık. Kampanyanın daha çok insana ulaşması için arkadaşlarınız ile paylaşmayı unutmayın.

500

hedef

2

imza

106

görüntülenme
İmzala

Yerli tuvalet İstiyoruz

Selamun aleyküm Türkiyemizde hangi havaalanı, petrol yada otele gitsek artık neredeyse hepsi kültürümüze ve sağlığımıza uygun olmayan alafranga yani oturaklı tuvaletler ile donatılmış bulunmaktadır.Alafranga tuvaletler hem sağlık hem de temizlik açısından zararlı ve en az bin yıllık geçmişimize aykırıdır. Öte yandan adı geçen umumi yerlerde alaturka diye adlandırılan ve atalarımızdan göregeldiğimiz hem sağlığımıza faydalı hem kültürümüze uygun olan tuvaletler bulunmamaktadır. Bir çoğumuz bazı petrol veya otellere ya da havaalanlarına girdiğimizde tuvalet ihtiyacımız bu yüzden ertelemekteyiz.4729 numaralı İşyeri açma kanununun ilgili umumi kullanım yerlerinde en az yüzde 50 oranında alaturka tuvalet bulundurulması gerekliliği eklenmelidir.

500

hedef

82

imza

1,824

görüntülenme
İmzala

MERSİN ÜNİVERSİTESİ HEMŞİRELİK FAKÜLTESİ FİNAL SINAVLARI ONLİNE OLMASINI İSTİYORUZ !

2023 yılı 6 şubat gecesi geçirilen asrın felaketi Deprem Felaketimizden dolayı bir sürü öğrenci arkadaşlarımız gerek ailevi kayıplar gerek maddi ve manevi kayıplar gerek telekominikasyon eksiklikleri gerekse depremzedelerin yurtlara yerleştirilmesinden ötürü Mustafa Kemal Atatürkümüzün geleceği emanet ettiği gençler olarak mağduriyet yaşadığımızı belirtmek isterim. Eğitim veren eğitmenlerimizden ve yöneticilerden lütfen bu konuda hassas olmalarını ve dün yaşadığımız felaketleri unutmayıp bizlere sahip çıkmalarını istiyoruz. Gereğinin yapılmasını arz ediyoruz.

500

hedef

1

imza

122

görüntülenme
İmzala

Bezmialem üniversitesi sınavları için adalet !

Türkiye genelinde meydana gelen Kahramanmaraş depreminden ötürü bir çok üniversite bahar dönemindeki sınavlarını uzaktan faaliyetlere yapmaya karar verdi. Bezmialem Vakıf Üniversitesi bahar dönemi vizelerini uzaktan faaliyetlerle yapmaya karar verse de finallerini tüm sınıflarda seçmeli dersler hariç yüz yüze yapma kararı verdi. Depremden dolayı eğitim faaliyetlerinden uzak kalan Bezmialem Vakıf Üniversitesi öğrencileri için bu durum kabul edilemezdir. Türkiye genelinde bir çok üniversitede final sınavlarının uzaktan faaliyetlere yapılması Bezmialem Vakıf Üniversitesi öğrencileri için büyük bir adaletsizlik teşkil etmektedir. Üniversitemiz için adalet istiyor verilen kararın tekrardan gözden geçirilmesini talep ediyoruz.

500

hedef

520

imza

5,562

görüntülenme
İmzala

Yüksek İhtisas Üniversitesi Final Sınavları Online olsun!

Biz de diğer tüm köklü üniversitelerin aldığı çevrimiçi final kararını göz önünde bulundurarak, hiçbir öğrencinin mağduriyet yaşamaması, eşit haklara sahip olması gereğince 2022-2023 Bahar Yarıyıl dönem sonu sınavlarının okullarımızın hali hazırda altyapısına sahip olduğu çevrimiçi modelle uygulanmasını talep ediyoruz.Üniversitelerimizin bizi hiçbir zaman mağdur etmeyeceğine ve bu konuda da hassasiyet göstereceğine inanıyor, bu çağrımıza geri dönüş yapmalarını bekliyoruz.Hiçbir öğrenciyi maddi manevi zarara uğratmamak adına,sizleri öğrenci yanlısı olmaya davet ediyoruz.

350

hedef

261

imza

2,938

görüntülenme
İmzala

ANKARA ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDE SINAVLAR ONLİNE OLSUN!

Ülkemizde 6 Şubat 2023 tarihinde yaşanan deprem felaketi nedeniyle Bahar Yarıyılı Eğitim Öğretim döneminin online olmasına karar verilmişti.Bu kararın ardından büyük belirsizlik yaşayan öğrenciler özel yurdunun anlaşmasını iptal etmek, evini boşaltmak ya da Ankara'da olmasa bile ev veya yurdunu ödemeye devam etmek gibi sorunlarla karşılaşmıştır.YÖK'ün belirlediği karar çerçevesinde üniversitemizde ara sınavlar, şeffaflık ve denetlenebilirlik ilkesi esas alınarak çevrimiçi olarak gerçekleştirilmişti.18.05.2023 tarihinde YÖK tarafından yayınlanan kararda "çevrimiçi verilen derslerin sınavlarının çevrimiçi yapılmasını desteklediği" açıklamasına da dayanarak Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi 2022-2023 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılı Final Sınavlarının çevrimiçi gerçekleşmesini büyük çoğunlukla talep ediyoruz.Çünkü finallerin yüz yüze olması, öğrencilerin bir çoğunun barınma ve ulaşım gibi sorunlardan dolayı zor durumda bırakmaktadır. Deprem bölgesinde yaşayan yakınları olan bir çok öğrenci maddi ve manevi olarak çok yıpranmıştır. Üstelik 14.05.2023 tarihli seçimden dolayı vatandaşlık hakkını kullanmak adına memleketine giderek maddi ve manevi olarak zorlanmıştır. Öğrencilerin 28.05.2023 tarihli ikinci tur seçimleri için yeniden memleketine gitmesi ve çok kısa süre sonra final sınavları için Ankara'ya dönecek olmaları daha da yıpratıcı olacaktır.  Ülke genelinde bir çok üniversite ve bizim üniversitemiz bünyesinde bulunan bir çok fakülte bu ve benzeri durumları göz önüne alarak final sınavları için online kararı almışken Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi öğrencileri olarak bizlerin bu durumları göz önüne alınarak final sınavlarının yüz yüze olması kararının gözden geçirilmesi, final sınavlarımızın çevrimiçi gerçekleşmesi talebinde bulunuyoruz. Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğrencileri

2,000

hedef

279

imza

3,008

görüntülenme
İmzala

ATILIM ÜNİVERSİTESİ FİNALLER ONLINE OLSUN

Bu kampanyanın amacı öce vizeleri %10'luk bir etkiyle sınırlandırıp finalleri iki oturuma bölen ve ardından seçimlerin ikinci tura kalması nedeniyle 20 günlük bir süre içinde iki oturumu da gerçekleştirerek öğrencilerin zor durumda kalmasına sebep olan ATILIM ÜNİVERSİTESİNİN sınavlara ilişkin yaklaşımını değiştirmek, finallerin online yapılmasını ve öğrenci dostu kararlar alınmasını sağlamaktır.

2,000

hedef

1,396

imza

17,580

görüntülenme
İmzala

ENGELLİ ZERO

OĞLUM EMREAŞÇI OĞLUNUN KISIRLAŞTIRILMASINI İSTİYORUM

2,000

hedef

5

imza

350

görüntülenme
${ item.date }

${ item.name }

${ item.description }

${item.target}

hedef

${item.signCount}

imza

${item.viewers}

görüntülenme

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.