Yüzyüze eğitim istiyoruz @YuksekogretimK imza kampanyası

50,000

hedeflenen

41

imzalayan

1,146

görüntülenme
Kampanyayı başlatan Ege Üniversitesi Öğrencileri
16.06.2024 İzmir , Türkiye

Hemen Paylaş

11 Şubat 2023 tarihinde Yükseköğretim Kurumu'nun bahar dönemi için almış olduğu uzaktan eğitim karar, öğrenciler arasındaki eğitim-öğretim eşitliğine ket vurmaktadır.Yaşadığımız bu korkunç günlerin bedelini üniversite öğrencilerine ödetmemeniz; öğrencilerden önce otel ve iş yeri sahiplerinin elini taşın altına koyması gerektiğini,depremzedeler için de biz üniversitelilerin KYK yurtları yerşbe otellerin,boş konutların,misafirhanelerin ve bu gibi diğer yerlerin açılması gerektiği konusunda hemfikiriz.Bakanlık verilerine göre Türkiye'de otellerde toplam yatak sayısı 1 milyonu aşmış durumdayken KYK yurtlarının depremzedelere tahsis edilmesi ve bu sebeple üniversitelerin online eğitime geçmesi yaşanan mağduriyeti katbekat arttıracaktır. Bu sebeple üniversiteliler olarak okulların çevrimiçi eğitime dönmesinni,pandemi sürecinden de deneyimlediğimiz üzere faydadan çok zarar vereceğini düşünüyoruz.Ayrıca yapılan psikolojik çalışmalar kitlesel boyutlardaki olaylardan etkilenen insanların topluma geri kazandırılması için yine yine toplum içinde kalabalıklarla iletişimde olması gerekliliğini öne çıkarmaktadır.


Üniversiteliler olarak talebimiz bu kararın derhal düzeltilmesi için gerekli çalışmaların yapılmasıdır. KYK yurtlarının yedinden öğrencilere tahsis edilerek depremzedeler için otellerin ve boş konutların açılması,online eğitim kararının geri alınarak eğitimin en kabul edilebilir şekilde hibrit olarak devam etmesi ve süreç boyunca binlerce öğrencimizle her gün birebir iletişim kuran akademisyenlerle beraber diğer tüm üniversite bileşenlerinin öneri ve tavsiyelerine uygun hareket edilmesidir.

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.

Yorumlar 29

 1. Ceren Y. 02.03.2023 08:30
  02.03.2023 08:30
  Yüz yüze eğitim istiyoruz.
 2. Halil E. 16.02.2023 17:58
  16.02.2023 17:58
  Okulların açılması 4 .sınıf olan bizler için son şansımız olarak görülmektedir. Zaten bir çok konuda eksik olan bizlerin son dönemde göreceği derslerin önemi tartışılmaz. Bizlerin ileride iş bulma gibi ihtiyaçları ve çevre edinme ihtiyaçları içinde büyük bir şans olduğunu belirtmek isterim.
 3. Sultan 15.02.2023 20:52
  15.02.2023 20:52
  Yüz yüze eğitim istiyoruz yurdumuzu geri istiyoruz.
 4. ${item.displayName} ${item.date}
  ${item.comment}

50,000

hedeflenen

41

imzalayan

1,146

görüntülenme

Hemen imzala

Hemen Paylaş!

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.