Seyahat Acentalarına Acil Destek Paketi İstiyoruz; imza kampanyası

500

hedeflenen

1

imzalayan

102

görüntülenme
Kampanyayı başlatan SeyahatAcentalarıPlatformu
03.08.2020

Hemen Paylaş

Seyahat Acentalarına Acil Destek Paketi İstiyoruz;

Ekonominin ve ülke prestijimizin en önemli vitrini olan Turizm sektörü içerisinde önemli bir yer tutan Kültür Ve Turizm Bakanlığına bağlı Türkiye Seyahat Acentaları Birliği belgeli Seyahat Acentaları için EKONOMİK PAKET gerekliliği kaçınılmaz bir ihtiyaca dönüşmüştür.

İç ve dış siyasi, ekonomik, kitlesel, bölgesel ve benzeri her türlü olaydan etkilenen sektörlerin başında gelen TURİZM ve ULAŞIM'IN olmazsa olmaz meslek kolu olan SEYAHAT ACENTALARI asrın belası COVID19 nedeni ile de gene ilk darbeyi alan ve etkisinden enson kurtulabilecek olan sektördür.

COVID19 öncesi dönemlerde de ekonomik ve finansal krizlerle her acenta kendi başına mücadele etmeye çalışsada VARLIK ve SERMAYE KAYBINA UĞRADIĞIMIZ ACI BİRER GERÇEKTİR. Küresel ve ülkesel ekonomik krizler, tasarruf paketleri, maliyet artışları v.b. etkenlerden dolayı zaten kan kaybetmiş, bankalar ve finans kuruluşları nezdinde puan düşüşü, sicil olumsuzlukları, ödemelerinde aksama ve gecikmeler yaşamaktadır. Ekonomik savaş içerinde güçsüz bir şekilde savaşmaya çalışırken COVID 19 belası ile İLK VE EN SERT DARBEYİ ALMIŞTIR. Mesleğin düşük sezonundan çıkamadan Covid19 dan dolayı işletmeler kapanmak zorunda kalmıştır.

Ve bu süreci Türkiye Cumhuriyeti Devletimizin, Cumhurbaşkanlığımız öncülüğünde, Hazine ve Maliye Bakanlığı garantisinde, Varlık veya Kredi Fonundan, Kültür ve Turizm Bakanlığımız denetimi ve TÜRSAB kontrolünde, ticari işletmelerimizin siciline değil aktif TÜRSAB BELGEMİZE İSTİNADEN başka da şart koşulmaksızın, 2020 yıl sonuna kadar ödemesiz destek paketi talep etmekteyiz. 

Bacalarımızın tütmesi, istihdamın devamı, sektörün canlanması, turizmin şahlanması için şu an öncelikli ihtiyacımız FİNANSAL DESTEKTİR.


2020 yılı içersindeki tüm gecikmiş ve gelecek banka ve finansal kuruluşların ödemelerinin faizsiz şekilde askıya alınıp yıl sonuna kadar dondurulmasını talep etmekteyiz.

9500 acenta içerisinden var olan desteklerden yararlananlar ve 2020 Mart itibari ile finansal destek alabilenler oldu ise kalan acentalar için bu ihtiyaç artık zorunluluk haline gelmiştir.

Bu taleplerin karşılıksız kalması demek 30Haziran a kadar evden çalışma izni verilmiş olan Seyahat acentalarının en az 3te1'inin, kira, elektrik, telefon, internet, doğalgaz, su, vergi, sgk, kredi, kredikartı v.b. borçlarını ödeyememesi nedeni ile tekrar açamayacak duruma gelecektir. 

Değerli Havayollarımız THY ve Pagasus'un da yıllardır acentalara olan VEFA borçlarını ödemelerini ve bu zor günde SEYAHAT ACENTALARINI RAKİP DEĞİL İŞ ORTAĞI olarak görüp fiyat düzenlemeleri başta olmak üzere tarafımıza yansıyan her türlü zorlayıcı şartları teminat ve blokeler dahil kolaylaştırmalarını talep etmekteyiz. 

"KAL" dediniz SEVE SEVE kaldık, tedbirleri bırakmadık. 

"ÇIK" diyorsunuz, ÇIKAMIYORUZ. 

"DESTEK OLUN, ÇIKALIM...

"EN YÜKSEKLERE... BERABER ÇIKALIM."

Konunu tüm muhataplarına saygılarımızı sunar, sağlık ve sevgi ile güzel haberlerinizi ACİLİYETLE beklediğimizi bilmenizi isteriz. 


Destekçilere çok teşekkürler.


Seyahat Acentaları Destek Platformu

@SeyahatP 

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.

Yorumlar 1

  1. SeyahatAcentalarıPlatformu 19.06.2020 14:06
    19.06.2020 14:06
    "KAL" dediniz SEVE SEVE kaldık, tedbirleri bırakmadık.
  2. ${item.displayName} ${item.date}
    ${item.comment}

500

hedeflenen

1

imzalayan

102

görüntülenme

Hemen imzala

${error.firstName}
${error.lastName}
${error.email}

Hemen Paylaş!

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.