SGK VE VERGİ BORÇLARI AF EDİLSİN imza kampanyası

500

hedeflenen

13

imzalayan

573

görüntülenme
Kampanyayı başlatan hüseyin uğurel
17.01.2021

Hemen Paylaş

SGK VE VERGİ BORÇLARI AF EDİLSİN

Ekonomiye ve iş dünyasına sağlanan destek ve ekonomi paketlerinin vergi ve SGK barışıyla taçlandırılması gerekiyor.

Özellikle son yıllarda koronavirüsü pandemisi, Rusya Uçak Krizi, 15 Temmuz Hain darbe Girişimi, Rahip Brunson krizi gibi nedenlere bağlı olarak ekonomide yaşanan olumsuzlukların da iş insanlarını, şirketleri ve tüm vatandaşlarımızı olumsuz etkilediğini görmekteyiz.

Sayın Hazine ve Maliye Bakanımız Berat Albayrak daha önce yaptığı açıklamalarda, vergi affıyla ilgili çıkan Haberlerin gerçekleri yansıtmadığını vergi affı yapılmayacağını, yapılandırmalar ve sıkıntıda olanlara destek verileceğini fakat vergi affının gündemde olmadığını söylemişti.Esasında bugüne kadar yapılan düzenlemelerin büyük bölümünde zaten bir af olmadı, sadece ödeme kolaylığı sağlayacak yapılandırmalar getirildi. Ayrıca yapılandırma dışında matrah artırımı, kasa affı, stok affı, Kayıtlarda yer aldığı halde işletmede mevcut olmayan malların gayrisafi kar oranı eklenmek suretiyle fatura kesilerek kayıtlara alınması gibi düzenlemelerle kamu alacakları yapılandırıldı.

Aynı şekilde Maliye, Gümrük, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı SGK, İŞKUR gibi tüm kamu kurumlarının alacaklarının ve idari para cezalarının da yapılandırılması ile birlikte kamu kurumlarında ciddi bir tahsilat yapılmıştı.

Şimdi, ekonomiye ve iş dünyasına sağlanan destek ve ekonomi paketlerinin vergi ve SGK barışıyla taçlandırılması gerekiyor.
İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.

Yorumlar 6

 1. Nejat ozkan 06.12.2020 22:19
  06.12.2020 22:19
  Matrah artirimi eger sirkete ri ayak ta tutmak istiyorsan sart
 2. Yunus d. 02.12.2020 20:57
  02.12.2020 20:57
  Toplumun sırtındaki kamburu atması için bu af şart, zincirlerinden kurtulan bireyler üretim ve ekonomiye hız kazandıracaktır
 3. erdal kaymak 24.11.2020 18:55
  24.11.2020 18:55
  7143 sayılı yasa matrah artırımı ve borçların yeniden yapılandırılması hem kanunun ihlal maddelerinde dolayı, hemde piyasa ve pandemi nedeniyle mükellefler açısından tam olarak yararlanamamıslardır. bu nedenle yeni bir mahrah artırımı ve ceza affı gelmeli.
 4. ${item.displayName} ${item.date}
  ${item.comment}

500

hedeflenen

13

imzalayan

573

görüntülenme

Hemen imzala

${error.firstName}
${error.lastName}
${error.email}

Hemen Paylaş!

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.