Patoloji Laboratuvar Teknikerleri Kadro Sayısının Arttırılması @saglikbakanligi #taşeronason imza kampanyası

500

hedeflenen

476

imzalayan

8,485

görüntülenme
Kampanyayı başlatan Kübra Çokyaşar
11.07.2020

Hemen Paylaş

Patoloji Laboratuvar Teknikerleri Kadro Sayısının Arttırılması @saglikbakanligi #taşeronason

Haberler

 • 23.10.2014 17:44

  Patoloji Laboratuvar Teknikerleri Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu sözleşmeli personel alımlarında çok düşük sayıda kadro açmasından dolayı atanamamaktadır. Hastanelerdeki taşeron firmalar yüzünden hem kadro sayımız düşmekte hem de emek veren nitelikli teknikerlerin hakları gasp edilmektedir. Ayrıca patoloji laboratuvarlarında bu bölümden mezun olan kişiler yerine farklı bölümden mezun kişiler yer almaktadır bunun nedeni ise ısrarla görev tanımımızı yanlış şekilde yapıp bizleri tıbbi laboratuvar bölümüyle bir tutmalarıdır. Patoloji laboratuvar teknikerinin görevi ile tıbbi laboratuvar teknikerinin görevleriaynı değildir. Patoloji Laboratuvar Teknikeri olarak mezun olanlar; Anatomi,fizyoloji,Histoloji,Histoteknoloji, Patoloji, Sitoteknoloji, Jinekolojiksitoloji, Moleküler Patoloji, Kimya, Biyokimya , İmmunhistokimya,Tıbbi Dökümantasyon, Adli Tıp, Meslek Etiği, Davranış Bilimleri, Lab.Güvenlik gibi bölüm dersleri görmektedirler. Görüldüğü üzere meslek grubunun gördüğü dersler bakımından istihdam edileceği kamu kurum ve kuruluşları arasında Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı Kanser Erken Teşhis ve Tarama Merkezleri ile Adli Tıp Kurumu ve Grup Başkanlıkları başta gelmektedir.Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı gibi önemli bir kamu kurumunun merkez ve taşra teşkilatlarında yürütülen kanser erken teşhis ve tarama merkezleri (KETEM. ) ve Adli Tıp Kurumu ve Grup Başkanlıkları hizmetlerinin daha etkin ve nitelikli sunulmasını temin etmek amacı ile, söz konusu bölümlerden mezun teknikerlerin planlama, koordinasyon ve denetim hizmetlerinde görevlendirilebilmesi için kadro tahsis edilmesi hususunda gerekenin bir an önce yapılmasını ve önümüzdeki sözleşmeli personel alımlarında kadrolarımızın arttırılmasını talep ediyoruz.
 • ${item.date}

  ${ item.title }

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.

Yorumlar 146

 1. Pervin BORA 18.02.2020 18:38
  18.02.2020 18:38
  Kadro sayısı arttırılsın
 2. Saadet Örnek 01.02.2020 15:57
  01.02.2020 15:57
  Atanmak için patoloji laboratuvar teknikleri olarak kadro istiyoruz.
 3. Nalin Akgül 01.02.2020 15:40
  01.02.2020 15:40
  Atanmak için kadro istiyoruz. Emeğimizin hakkını istiyoruz.
 4. ${item.displayName} ${item.date}
  ${item.comment}

500

hedeflenen

476

imzalayan

8,485

görüntülenme

Hemen imzala

${error.firstName}
${error.lastName}
${error.email}

Hemen Paylaş!

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.