Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Kapansın imza kampanyası

500

hedeflenen

1

imzalayan

48

görüntülenme
Kampanyayı başlatan Adem Sağlam
07.04.2020

Hemen Paylaş

Bilindiği üzere İşyeri açmak isteyen Basit Usul veya Gelire tabi olarak çalışmakta olan Esnaflarımızın bağlı bulunduğu İl ve İlçenin Vergi dairesi veya Mal Müdürlüğünde Vergi kaydını açtırması ve Vergi Levhasını alması gerekmekte.

Bu işlemden sonra Çalışılan sektörün alanına göre bağlı olduğu İlin Esnaf ve Sanatkarlar Odasına kayıt yaptırmak ve Ticaret Sicil Gazatesi almak zorundalar.

Peki bu Sicil kaydını Sicil Gazetesinde bildirmek için 2019 yılı için Esnaf ve Sanatkarlar Odasına 680 tl ödemenin neden yapıldığını biliyormusunuz?

Olduki işiniz yürümedi faaliyetinizi kapatacaksınız, kapatmak için 2019 yılı için 80 tl ödeyeceğinizden haberiniz var mı?

Sicil Gazetesinde yer alan bilgilerin E- devlet sisteminden kolayca girişi yapılacak hale getirilmesi imkansız mı?

Binlerce Esnafa bukadar para neden ödetiliyor?

Şimdi diyeceksiniz Esnafa Düşük Faizle Kredi kullanmasında yardımcı oluyorlar! Peki krediyi kullanırken ordanda Esnaf odası payını almıyor mu zannediyorsunuz? Kaldıki bunlar zaten kaydedeğer bir iş yapsa senin kredi kullanmana gerek kalacak mı ? Neden faizle para alıp borca bulaşacaksınız ki? Yani bu kurumlara nerden bakarsanız bir faydasının olmadığını zarar verdiklerini gözünüzü açıp görün artık..

Esnaflara hiç bir faydası olmayan sadece Kredi cekecekleri zaman faaliyet belgesi veren ve bunuda 60 tl karşılığında yapan bir kurum!

Her ay Esnafın sorunlarını çözüyormuş gibi aidat ücreti ödemek zorundamısınız?

Ödediğiniz aidatların Kıbrıs, Antalya, Yurt Dışındaki tatil yörelerinde Seminer adı altında eze eze nasıl harcandığını biliyor musunuz?

Berbere tarife listesi, simitçiye tarife listesi , fırıncıya tarife listesi verip tarife listesinide sanki aidatlar boşuna veriliyormuş gibi parayla Esnafa kakalayan bu kurumların amacı ne sizce?

Yıllarca Esnaflık yapmış insanlara sorun (yada soruyorum) Esnaf Odasının size sağladı faydalardan bir tanesini söylermisiniz?

Yıllarca Esnaflık yaptınız Esnaf Odasından biri gelip kaç kere halinizi hatrınızı sordu. Faaliyenizle ilgili şu sorunumuzu çözdü hallettiler diyebilen var mı?

Ekmek parasını çıkarmak için çırpınan didinen çalışan esnafın ekmeğinden hiç bir emek sarf etmeden pay alıp üzerine tereyağı süren bu kurumları sırtımızda taşımanın ne anlamı var?

Esnaflık yaparak geçimini sağlamaya çalışan, rızgını taştan çıkarmaya çalışan kardeşlerimizin ekmeğinden bir sırtlan gibi pay almaya çalışan Esnaf Odalarının gerekli olmadığını düşünüyorsanız sizde imza kampanyamızda bize destek verin.

Sessiz kalma Hakkını ara...

Yorumlar 0

  1. ${item.displayName} ${item.date}
    ${item.comment}

500

hedeflenen

1

imzalayan

48

görüntülenme

Hemen imzala

${error.firstName}
${error.lastName}
${error.email}

Hemen Paylaş!