ATA AÖF BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI ÖĞRENCİ ALIMI TEKRAR BAŞLASIN imza kampanyası

1,000

hedeflenen

8

imzalayan

1,748

görüntülenme
Kampanyayı başlatan ATA AOF
11.07.2020

Hemen Paylaş

ATA AÖF BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI ÖĞRENCİ ALIMI TEKRAR BAŞLASIN

Merhaba arkadaşlar 2013 yılında Erzurum Atatürk Üniversitesinin bünyesinde bulunan Açıköğretim bölümüne eklenen Bilgisayar programcılığı bölümü o sene öğrenci alımı yapmış ve takip eden 2014 ve 2015 yıllarında yeni öğrenci alımına kapatılmıştır.Bu konuda Üniversiteye sorulduğunda Yök'ün kontenjan vermediğini Yök'e sorulduğunda ise Üniversitenin bu konuda kendilerine istek yapması gerektiği söyleniyor.Yani iki tarafta bu konu hakkında birbirlerini suçlamaktadır.

Bu bölümün neden ve niye kapatıldığı bazı yerlerde normal örgün de okuyan arkadaşların bu duruma itiraz etmesi nedeni ile YÖK bu bölüme kontenjan vermediği söyleniyor..Diğer düşünce ise 2 yıllık bilgisayar programcılığı myo'larına talep azalacağı için, baskılar nedeniyle kapattırıldı.


Bu bölümü okumak isteyenler zaten Diplomanın üzerinde Açıköğretim fakultesi yazacağını biliyorlar.Bu diploma belki işlerinde yardımcı olacak belki normal hayatta bu bölümü okumak isteyip okuyamayan insanların Diploma sahibi olmasına vesile olacak.Her ne sebepten olursa olsun her insansın istediği bölümü öyle yada böyle okuma hakkı vardır.Geçmişte maddi yada farklı sorunlar neden ile okulunu bırakmış tekrardan hem çalışıp hemde okumak isteyen insanların haklarının elinden alındığını düşünüyorum.


Bu konuda her ne kadar bu bölümde okumak isteyen arkadaşlar olsa da bölüm ile alakası olmayan arkadaşlarında şiddetle yardımlarını bekliyorum.Kuvvetli bir kampanya ile bölümün en azından bu sene tekrardan öğrenci almasını sağlayabiliriz.

Zaten 2 yıl önce alınan öğrenciler mezun oldular.Bu sene bu bölümün açılması gerektiğini düşünüyorum.


Bu konuda bize destek olan bütün arkadaşlara şimdiden teşekkürlerimi sunarım.

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.

Yorumlar 2

 1. Mehmet Faith 25.08.2016 04:37
  25.08.2016 04:37
  o bölüm açılacak
 2. okan şahintürk 03.08.2016 05:58
  03.08.2016 05:58
  Okumak istiyorum işimi yaparken kendimi geliştirmek istiyorum
 3. ${item.displayName} ${item.date}
  ${item.comment}

1,000

hedeflenen

8

imzalayan

1,748

görüntülenme

Hemen imzala

${error.firstName}
${error.lastName}
${error.email}

Hemen Paylaş!

İmza kampanyalarının daha güçlü olup sesini daha çok kişiye duyurabilmesi için bize destek ver!

Hemen KREOSUS sayfamızdan desteğini başlat! Desteğiniz yazılım, tanıtım ve yönetim masraflarımızın karşılanmasında kullanılacaktır.